Saturs Visas lapas

Optikas saloni METROPOLE ir ne tikai vieta, kur klienti nāk pēc sev piemērotām brillēm, bet tā ir arī vieta, kura sniedz atbalstu tiem, kuri mudina citus uz labāku ikdienu. Stāsts būs par velokomandu “Ogre”. Kāpēc? Jo esam tās atbalstītāji. Vēlamies padalīties ar veiksmes stāstu sadarbībā, kā arī iedod kripatiņu iedvesmas paņemt savu sen aizmirsto velosipēdu, uzlikt ērtas sporta saulesbrilles un izlaist kādu līkumu! 

Velokomanda “Ogre” pastāv jau 10 gadus, kas kļuvusi par stabilu vērtību, tā papildina Ogres sabiedrisko un aktīvo ikdienu. Komandā ir aptuveni 20 dalībnieki – skaits ir mainīgs, kāds pievienojas biežāk, kāds retāk, komanda sastāv no vīriešiem, jaunākajam 12 gadi, vecākajam 60, taču visi ir vienlīdz aktīvi. Aktīvos treniņos ikdienā kopā sanāk puse no visiem, pārējie cenšas pievienoties uz sacensībām. Patīkami ir tas, ka šī dalība komandā ir brīvprātīga, nekas nav uzspiests, starp dalībniekiem ir sapratne un nepiespiesta gaisotne. Velokomanda “Ogre” ir aktīva kalnu riteņbraukšanas sabiedrībā. 

Jautājot, kādi ir šī gada izvirzītie mērķi, tad velokomanda visās sacensībās, kurās plāno piedalīsies, tieksies uz goda pjedestālu. No gada sākuma līdz šim brīdim tas ir izdevies gan kā komandai, gan sacenšoties individuāli. Latvijas mērogā un starp ārzemju komandām Ogres velokomanda var lepoties, ka ir viena no stiprākajām, arī individuāli startējot dalībnieki uzrāda labus rezultātus dažādās vecuma grupās un disciplīnās. Pagājušajā gadā Ogres un Ikšķiles MTB maratonā komanda “Ogre” komandu vērtējumā ieņēma pirmo vietu. Ik gadu Polijā notiek daudz dienu maratons Beskidy MTB Trophy, kurā 2022.gadā Ogres komanda bija trešā kopvērtējumā. Šajā pašā maratonā startējot individuāli, Sandis Kļaviņš un Andris Romanovskis izcīnīja 3.vietu, savukārt Jēkabs Vītols U23 vecuma grupa 2.vietu. Komandas kapteinis Armands Pivors, kurš velobraukšanu piekopj profesionālā līmenī, ir vairāku godalgotu vietu ieguvējs. Vivus MTB maratonos ir vairāku posmu uzvarētājs kategorijā Masters. Šis ir viens no komandas mērķiem – palikt starp stiprākajiem. Vēl ir uzstādīts mērķis vairāk popularizēt šo sporta veidu novadā, sevišķi bērnu un jauniešu vidū, lai šī vērtība turpinātos no paaudzes uz paaudzi, kā arī veicinātu aktīvāku dzīvesveidu tieši jauniešu vidū. 

Lai ikviena komanda spētu pastāvēt, nepieciešamas investīcijas, lai uzturētu koptēlu, nodrošinātu iespēju piedalīties pasākumos, kā arī lai būtu pieejams nepieciešamais ekipējums riteņbraukšanai. Ogres velokomanda pēdējo gadu laikā aktīvi strādā pie sadarbību veidošanas, tiek uzrunāti vietējie uzņēmumi, draugi, radi, paziņas atbalsta un sponsorēšanas nolūkos. Šādā veidā iespējams ne tikai izveidot vērtīgu sadarbību, bet arī aizraut līdzi jaunus komandas biedrus. Raugoties uz potenciālajiem sadarbības partneriem, tos vispirms var meklēt tajās vietās, kas var nodrošināt velobraucējam svarīgas lietas. Galvenās lietas ir ritenis, ķivere un brilles. Ja runā par brillēm, tās ir ne tikai aksesuārs, bet arī svarīgs drošības elements braucot. Sarunas uzreiz aizveda pie vietējiem ogrēniešiem - optikas salona Metropole, kas nu jau ir kļuvusi par vienu no galvenajiem atbalstītājiem Ogres velokomandai. Šis ir veiksmīgs piemērs, kā vietējais atbalsta vietējo, šādā veidā palīdzot attīstīt biznesu un sabiedriskās aktivitātes. To varētu saukt par lokālpatriotismu – ogrēnietis ogrēnietim, nepastāv konkurence, bet savstarpēja cieņa starp uzņēmumiem – vienoties kopējam mērķim un atbalstam. 

Kāda ir ekipējuma nozīme riteņbraukšanā? Noteikti, katrs elements piešķir īsto sajūtu un palīdz sasniegt labāku rezultātu, tāpēc pie tiem ir jāpiedomā un jāizvēlas īstais, kas iekrīt sirdī. Pirmā svarīgā lietas ir ērts velosipēds, atbilstošs vecumam un plānotajam pielietojumam. Tā kā drošība ir pirmajā vietā, ķivere ir neatņemama sastāvdaļa. Protams, nākas redzēt braucējus bez ķiveres, taču tas ir liels un nevajadzīgs risks. Rekomendējam domāt par savu drošību! Vēl riteņbraukšanā izmanto ceļu un elkoņu sargus, kas pasargā kritienā gūt smagas traumas vai lūzumus. Viena no svarīgākajām ekipējuma sastāvdaļām ir brilles. Šķiet, ka bez brillēm būtu grūti kvalitatīvi un droši piedalīties sacensībā, sevišķi, ja tas notiek brīvā dabā, mežā, kalnos. Brilles ir nepieciešamas ne tikai, lai aizsargātu no saules, bet arī drošībai – zari, koki var būt bīstami. Noteikti brilles ir arī nozīmīgs stila elements, kas papildina koptēlu, sevišķi sievietēm. Atgriežoties pie sadarbības, šajā jautājumā optikas salons Metropole bija īstais palīgs, piedāvājot tieši sportam paredzētās brilles no kolekcijas Bole. Optikas salons ne tikai atbalsta velokomandu, dodot iespēju lietot sportam nepieciešamās brilles, bet arī katram sniedz individuālu pieeju un rūpes, profesionālie darbinieki palīdz piemeklēt īstās brilles, jo to veidi ir daudzi un katram der savas. Katram tiek pielāgots deguna balsts, kā arī briļļu kājiņas, lai brilles nespiestu un būtu ērtas lietošanā. Katrs braucējs tiek pie savām kārotajām, ērtajām un glītajām brillēm, ar kurām dodas iekarot jaunas virsotnes. Ogres velomanda no sirds pateicas optikas salonam Metropole par lielisko sadarbību un droši to iesaka citiem! 

Dalīties ar rakstu