Saturs Visas lapas

Lai kā to negribētos atzīt, dzīvē pienāk brīdis, kad saskatīt tuvu esošos priekšmetus paliek arvien grūtāk. Vai jums ir bijusi situācija, kad restorānā nevarat izlasīt ēdienkarti vai produktu sastāvu uz etiķetēm? Tas noteikti nevar notikt ar mani, jūs pie sevis nodomājat, es vēl esmu jauns! Izmaiņas redzē viena daļa cilvēku uztver kā novecošanas pazīmi. Visu dzīvi redze ir bijusi teicama, un nu tā sāk pasliktināties, nesaprotot, kādēļ tā? Pirmie jautājumi, ko šādos brīžos saņem optometrists - vai to nevar izārstēt? Varbūt ir kādas zāles vai pilieni, lai tikai nebūtu jāizmanto brilles?

Psiholoģiski visgrūtāk ir tieši tiem pacientiem, kuriem visu mūžu ir bijusi laba redze un nu pienācis laiks mainīt paradumus un sākt lietot brilles. Tas notiek ar ikvienu, apmēram pēc 40 gadu vecuma - dažiem ātrāk, citiem vēlāk, taču tā ir pilnīgi visiem cilvēkiem. Vēl jo vairāk, tam ir piedēvēts arīdzan savs nosaukums - presbiopijas vecums jeb brīdis cilvēka dzīvē, kad rodas grūtības saskatīt tuvu esošu priekšmetus un lasīt.  

Svarīgi ir apzināties, ka presbiopijas vecums nav slimība, bet gan fizioloģisks process, jo mūsu acs lēcai vienkārši ar laiku samazinās elastīgums. Acis mums kalpo ik dienas visas dzīves garumā, un tām mūsu organismā ir vislielākā slodze, jo 80% no visas informācijas uztveram tieši ar acīm. Tad acs lēcai palīgā nāk brilles - datorbrilles šoferu brilles, brilles lasīšanai vai cita veida brilles. 
  
Ja presbiopijas vecumā nelietojam brilles, mēs turpinām mocīt savas acis un radīt tām paplildus grūtības. Ilgstoši apgrūtiot acis var rasties galvas sāpes, acis pēc darba var kļūt sarkanas, dažbrīd iespējami pat reiboņi. Tādēļ speciāli pielāgotas brilles palīdzēs acīm nenogurt un ļaus labāk saredzēt pasauli! Kas vēl ir ļoti svarīgi - mūsdienās brilles ir ļoti moderns aksesuārs - ir iespējams atrast briļļu ietvarus, kas papildinās jūsu stilu un izcels personību. 

Optikas salona Metropole optometriste Aiga Ozoliņa par briļļu izvēles iespējām:

“Brilles, kas paredzētas tikai lasīšanai, ir piemērotākas tiem cilvēkiem, kuri labi redz tālumā. Tas nozīmē - līdz presbiopijas vecuma sasniegšanai viņus dēvējām par „emetropiem“ jeb cilvēkiem, kuriem ir ļoti laba redze gan tuvumā, gan tālumā. Bet nu ir nepieciešams palīglīdzeklis, lai varētu, piemēram, lasīt vai veikt darbus tuvumā.

Savukārt cilvēki, kuri savā dzīvē jau iepriekš lietoja brilles, labprātāk izvēlas brilles ar tā dēvētajām progresīvajām lēcām, kad varam saredzēt gan tuvu esošus, gan tālumā esošus priekšmetus. Nereti progresīvās lēcas iesaku arī tiem, kuri tālumā redz lieliski, taču darba specifika ir tāda, kas neatļauj noņemt tuvuma brilles, rokas ir aizņemtas, taču vienlīdz labi ir jāredz gan tālumā, gan tuvumā.

Brilles ar progresīvajām briļļu lēcām ir piemērotas lietošanai kā telpās, tā ārā, un arī pie stūres. Redzes aprūpes speciālists konsultācijas laikā palīdzēs Jums nonākt pie labākā risinājuma, tādēļ pašam par šo galva nebūtu jālauza. Lai gan progresīvās lēcas ir piemērotas gan darbam tuvumā, gan skaidras redzes nodrošināšanai tālumā, strādājot ar datoru tomēr ieteicams izvēlēties speciāli piemērotas brilles. Šīs speciālās brilles palīdzēs Jūsu acīm nenogurt, ilgstoši strādājot ar datoru vairākas stundas dienā. 

Neslēpiet savu nodarbošanos un hobijus, pārrunājiet savas intereses ar mūsu optometristu un viņš palīdzēs jums izvēlties brilles, lai jūs varētu turpināt baudīt savu dzīvi tādā  kvalitātē, kādā esat pieraduši! “

 

Dalīties ar rakstu