Saturs Visas lapas

Vai tev jau ir brilles aktīvajai vasaras sezonai?

Bollé sporta un aktīvās atpūtas briļļu kolekcija atbilst visām prasībām, lai sporta aktivitātes netiktu atceltas redzes asuma vai nepiemērotu briļļu dēļ. Īpaši aicināti sportisti, jo optisko lēcu risinājumi ir iespējami pilnīgi visām situācijām. Pats būtiskākais – Bollé kolekcijas briļļu lēcas iespējams pasūtīt individuāli, ja sportistam ir nepieciešama redzes korekcija, tad ņemot vērā briļļu recepti, iespējams izgatavot lēcas, kas būs derīgas redzes korekcijai un aizsargās no saules.

Bollé sporta un aktīvās atpūtas brilles meklē e-veikalā www.metropoleoptika.lv

Ar ko atšķiras sporta brilles no parastajām? Kam nepieciešamas sporta un aktīvās atpūtas brilles? Šos un citus jautājumus uzdevām siguldietim, orientēšanās entuziastam Kasparam Kārkliņam.

Kā redze ietekmē sportošanu?

Ja runājam par orientēšanos, tad tā nav tikai skriešana, redze šajā sporta veidā ieņem būtisku lomu. Kartes un norāžu lasīšana, pareizā ceļa meklēšana notiek ar acīm, ja redzei trūkst asuma, tas kļūst apgrūtinoši un sacensībās tiek zaudēts laiks. Kā arī pavisam vienkārši – daudz patīkamāk ir baudīt skatu, sportot, kad ir attiecīgais redzes asums. Sportistiem pēc 40 gadu vecuma šāds produkts ir ļoti aktuāls. Sportot ar ikdienas brillēm nav īpaši ērti, un kontaktlēcas ne vienmēr ir risinājums. Skrienot cauri mežam, koku zari ir šķēršļi un brilles var viegli ar tiem noraut nost, tieši tāpat ar kontaktlēcām – ja zars trāpa acī, var traumēt kontaktlēcu un skrējiens ir beidzies. Noteikti labs risinājums būtu ērtas un praktiskas brilles, kas būtu piemērotas aktīvai kustībai.

Cik svarīgas ir brilles sportā?

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc sportot nav ieteicams bez brillēm, ir drošība. Orientēšanās, skriešanas laikā, kad ātri jāatrod ceļš, steigā un bez brillēm var nepamanīt bīstamus šķēršļus un gūt traumas. Tieši šī iemesla dēļ ir vērts meklēt risinājumu. Visos sporta veidos redze ir svarīga un bez brillēm sportot nav droši. Jebkurā sporta veidā ir jāredz detaļas, jābūt redzes asumam, lai spēle notiktu raiti. Šis neattiecas tikai uz orientēšanos. Nesportot redzes dēļ noteikti nevajag, tomēr daudzi pāriet uz parasto skriešanu, atsakoties no orientēšanās redzes dēļ.

Kādas ir būtiskākās īpašības šāda veida brillēm?

Svarīga būtu izturība un praktiskums. Brillēm jābūt ērtām, lai tās stabili turas, piekļaujas acīm un ir drošas. Ja tālumam brilles nav nepieciešama, tikai tuvumam, piemērota būtu “pusmēness” forma – tālumā skatiens bez brillēm, tuvumā – caur lēcām. Tā kā orientēšanās sportā kartē ir dažādi smalki apzīmējumi, laba redze tieši tuvumā ir nepieciešama. Teikšu, ka Latvijā pagaidām nav īpaši plašs piedāvājums, pieprasījums aug un domāju, ka piedāvājums arī. Ja runājam par dizainu, arī tam ir nozīme – sevišķi sievietēm, lai viss sporta apģērbs būtu saskaņots, arī brillēm jābūt pieskaņotām. Gadījumos, ja brilles nokrīt vai tiek pazaudētas, spilgtas krāsas būtu labāk pamanāmas, tāpēc domāju, sportam šāds dizains būtu piemērots.

Bollé sporta un aktīvās atpūtas brilles

Bollé ir zīmols, kas specializējas augstas kvalitātes sporta briļļu izgatavošanā. Izmantojot visjaunākās un modernākās tehnoloģijas, šis zīmols piedāvā rūpīgi balansētu augstas kvalitātes lēcu un briļļu ērtuma līmeni. Bollé sporta saulesbriļļu briļļu kolekcijas ietvari ir ieliekti, pieguļoši, lai aktīvi kustoties būtu ērti un netraucētu. Daļai no ietvariem ir regulējamas kājiņas, deguna balsts, atbalsts pie pieres, savukārt, briļļu kājiņas ir ar gumijotu pārklājumu, lai brilles nespiestu un neradītu diskomfortu. Šādas briļļu īpašības klientam ļauj pielāgot brilles savam galvas izmēram.

Vēl svarīgs aspekts, ko jāņem vērā izvēloties sporta saulesbrilles, ir lēca. Bollé kolekcijā lēcu tonējumi ir pieejami dažādos toņos. Salona konsultants palīdzēs izvēlēties atbilstošāko tonējumu, ņemot vērā, kādā sporta vai atpūtas veidā brilles tiks lietotas. Svarīgi izvēlēties kvalitatīvu lēcu. Bollé kolekcijā tiek piedāvāta lēca VOLT+ , tā ir ar augstu izšķirtspēju un tā var būt polarizēta. Otrs lēcu tips, ko piedāvā Bollé kolekcija, ir PHANTOM+, fotohromā lēca. Lēcas ir ar papildu klājumu, kas nodrošina mazāku smērēšanos un šīm lēcām ir pretaizsvīšanas sistēma, kas sportā ir ļoti svarīgi. Bollé kolekcijas saulesbrilles tiek ražotas no plastikāta materiāla Trivex, kas ir īpaši izturīgs pret triecieniem.

Dalīties ar rakstu