Saturs Visas lapas
Skaidro optikas salonu tīkla METROPOLE produktu vadītāja Inga Boriskova-Pļaviņa

Kā atšķiras hameleona un tonētās briļļu lēcas?

Hameleona lēcas, ko sauc arī par fotohromajām lēcām, pielāgojas apgaismojuma vai ultravioleto (UV) staru intensitātei un atkarībā no tā maina toni. Īpašās daļiņas, ko satur briļļu lēca kā puķītes atveras un lēca aptumšojas, vai aizveras un lēca kļūst gaiša, bet mērenā gaismā lēca atveras līdz pusei. Turpretī tonētās lēcas krāsu nemaina, tās var būt dažādos toņos – arī zaļas, zilas un rozā, gan izteikti tumšas, gan tikai ar nelielu, gandrīz nepamanāmu tonējumu.

Atšķirībā no hameleoniem, tonētās lēcas var būt polarizētas. Tas nozīmē, ka tās noņem atspīdumu no horizontālām virsmām. Vasarā, kad daudz laika pavadām pie jūras vai ezera, acis bieži jāsamiedz, un tad ir labi, ja acis pasargā polarizētas saulesbrilles. Polarizētas lēcas piemērotas autovadītājiem, makšķerniekiem un tamlīdzīgu hobiju cienītājiem, jo atvieglo gan braukšanu, gan laika pavadīšanu pie ūdens.

Tonētās lēcas ir aktuālas jebkurā sezonā, tās vairāk ir stila elements, briļļu un personības individualizācijas pasvītrošanas metode. Šobrīd ļoti populāras ir lēcas ar nelielu tonīti, kas seju izdaiļo kā skaists make-up. Starp citu, daudzi nezina, ka tiem, kam nepieciešama redzes korekcija, var izgatavot optiskās saulesbrilles ar tik tumšu toni, cik vien cilvēks vēlas, turklāt jebkurā krāsā, jo krāsu palete tonētām lēcām ir ļoti plaša.

  • Atceries, ka skaistās, spilgti zaļās vai zilās lēcas, braucot ar mašīnu, var mainīt krāsu uztveri un, iespējams, novērsīs uzmanību, kas tajā brīdī ir vitāli svarīga.
  • Ja acis ir jutīgas pret sauli, taču nevēlies iegādāties vienas brilles telpām un otras – saulesbrilles, hameleona lēcas būs lieliska izvēle.

Kad labāk izvēlēties tonētās, bet kad hameleona lēcas? Kāda nozīme izvēlē ir redzes problēmām?

Redzes traucējumiem un dioptrijām nav nozīmes – lēcas pieejamas visām redzes korekcijām. Pie mums var iegādāties gan plānākas, gan biezākas lēcas, tāpēc katrs būs apmierināts ar rezultātu un iegūs gan iespēju labi redzēt, gan estētiski izskatīties. Hameleona lēcas ir divi vienā – spilgtā saulē tās aptumšojas, tāpēc nav vajadzīgas saulesbrilles, tām ir 100% aizsardzība pret UV stariem. Turklāt ne tikai tiem, kas staro mums pretī, bet arī tiem, kas atstarojas no virsmām un nonāk lēcas iekšpusē.

Tonētās lēcas vispirms ir iespēja izpausties un parādīt savu unikalitāti ar toni, tonējuma veidu, tās sniedz papildu komforta līmeni. Tonētajām lēcām var būt dažādas krāsas, pakāpeniska krāsu pāreja, uzklāts spoguļa klājums, kas šobrīd arī pieejams dažādos toņos. Klājums var būt tik dzidrs kā sporta brillēm, kurā var spoguļoties, pieejami arī caurspīdīgi pus spogulīši, kas ļauj saglabāt acu kontaktu ar sarunas biedru. Var pat izvēlēties katru lēcu atšķirīgā krāsā – iespējams īstenot jebkuru klienta vēlmi. Savukārt tiem, kam patīk daudz laika pavadīt pie ūdens, svarīga ir polarizācija, un arī to nodrošina tonētās lēcas.

Mēs daudz laika pavadām viedierīcēs – telefonos, datoros, planšetēs. Kuras lēcas acis pasargās vairāk?

Mūsu sadarbības partnerim, vācu briļļu lēcu ražotājam Carl Zeiss ir brīnišķīgs hameleons PhotoFusion X, kas absorbē zilo gaismu, ko satur visas viedierīces. Līdz ar to šī materiāla lēcas aizsargā pret zilajiem izstarotajiem stariem, kas ir acu veselības riska faktors, bet izejot ārā, tās aptumšojas un aizsargā arī pret UV stariem. Šis hameleons ir divi vienā ne tikai toņa, bet arī aizsardzības ziņā.

 

 

Kādas lēcas izvēlēties tiem, kuri daudz laika pavada pie stūres?

Autovadītājiem īpaši ieteicamas ir hameleona lēcas, kas reaģē un aptumšojas uz redzamo gaismu, mazinot apžilbšanu, novēršot atstarotās gaismas nokļūšanu acīs, piemēram, no automašīnas paneļa, slapja asfalta un nodrošinot labāku redzi. Taču tāpat kā nav apavu, kas būtu ideāli jebkuriem dzīves apstākļiem, sākot no ātras pastaigas beidzot ar svinīgu pasākumu, nav arī tik universālu briļļu lēcu, kas būtu ideālas jebkurai dzīves situācijai. Jāņem vērā, ka arī sēžot birojā pie galda, ja no loga spīdēs gaisma, hameleonu lēcas nedaudz ietonēsies. Līdz ar to šīs lēcas nederēs cilvēkam, kurš strādā ar krāsām, dizainu, arī fotogrāfam, kurš apstrādā bildes un kuram svarīga krāsu uztvere, nelielais tonējums var traucēt uztvert krāsu nianses. Tāpēc optikas salonā par katru lēcu veidu sīki un smalki jāizstāsta, neslēpjot ne plusus, ne mīnusus un tāpēc mēs vienmēr cilvēkam uzdodam vairākus jautājumus, lai saprastu, kurš produkts viņam būs piemērotākais.

Atklāsiet kādu no šiem īpašajiem jautājumiem?  

Vai jūsu darbs ir saistīts ar iekšdarbiem vai ārdarbiem? Cik daudz laika jūs pavadāt pie datora? Vai jums patīk brīvdienās pavadīt laiku arī pie ūdens? Cik bieži jūs braucat ar mašīnu? Cik svarīgi jums ir, lai brilles aptumšotos arī automašīnā? Šādi un tamlīdzīgi uzvedinoši jautājumi palīdz saprast, kuru no lēcu veidiem cilvēkam piedāvāt.

Daudzi varbūt teiks: tas maksā dārgi, es to nevaru atļauties!

Patiesībā tas ir mīts. Hameleona vai tonētās lēcas ir mazliet dārgākas, taču pie mums var izvēlēties dažāda līmeņa produktus, gan dārgākus, gan ekonomiskākus. Vienmēr jāatceras – ja vajag divas brilles – saulainam un mākoņainam laikam – tie ir divi ietvari, divi meistara darbi. Šeit ir divi vienā un rezultātā izmaksas ir mazākas, nekā iegādājoties divas brilles. Brilles arī ir smalks produkts, tās nevar pa roku galam likt uz galda, stumt uz galvas, jo šīs darbības deformē briļļu kājiņas, frontālo daļu, turklāt mums ne vienmēr pietiek laika tās pareizi uzlikt un noņemt. Tāpēc, jo mazāk mēs ar rokām aiztiekam brilles, jo ilgāk tās kalpo. Praktiskais ieguvums ir acīmredzams.

  • Mūsu redzes pārbaudes speciālisti ļoti atbildīgi izturas pret briļļu lēcu izvēli – ne tikai izdara savu darbu, atrodot pareizo korekciju, kas pēc tam atspoguļojas receptē, cipariņos un dioptrijās, bet arī iedziļinās cilvēka dzīves stilā un situācijās, kurās viņš biežāk nonāk, lai piemeklētu atbilstošākās brilles.
  • Pie mums ikviens jūtas lolots, saprasts un uzklausīts. Ikvienu cilvēku un viņa vajadzību uztveram ar lielu atbildību un rūpējamies par to, lai viņš no mūsu salona izietu ar pozitīvām emocijām.
  • Briļļu pasūtīšana ir tikai viens svarīgs notikums, taču tikpat būtiska ir arī briļļu izsniegšana. Briļļu ietvars ir taustāma lieta, ko var pielaikot, izvēlēties pēc patikšanas, bet pārējais ir tikai izjūtams. Mēs izstāstām, cik labi jūs redzēsiet un kā tas uzlabos jūsu dzīves kvalitāti, bet tikai tad, kad cilvēks brilles uzliek uz acīm, var redzēt, cik viņš ir gandarīts un apmierināts, jo tikai šajā brīdī satiekas veselība ar labu izskatu. Mēs visi vēlamies labi redzēt un mūsdienīgi izskatīties, un šis komplekts lieliski ceļ mūsu pašapziņu.

Uz redzes pārbaudi vari pieteikties šeit.

Dalīties ar rakstu