Saturs Visas lapas

1. Pareizs izmērs = komforts 

Pārliecinies, vai saulesbriļļu tiltiņš ērti pieguļ degunam. Tilts nedrīkst būt pārāk stingrs vai pārāk vaļīgs. Pārbaudi, vai lēcas nav pārāk tuvu acīm, kas var radīt diskomfortu, kad skatīsies uz augšu vai uz leju. Pārliecinies, vai saulesbriļļu kājiņas korekti pieguļ aiz ausīm un nav pārāk ciešas vai vaļīgas. Paskaties spogulī, lai pārliecinātos, ka saulesbrilles pareizi pieguļ sejas formai un neizskatās pārāk lielas vai mazas.

2. Ietvara forma atbilstoši sejas vaibstiem

Konsultējies ar mūsu konsultantiem, lai noteiktu savai sejai piemērotāko saulesbriļļu formu. Viņi spēs norādīt, ka piemēram, kvadrātveida sejai vajadzētu izvēlēties saulesbrilles ar apaļiem vai ovāliem rāmjiem, lai mīkstinātu sejas leņķus, toties apaļas sejas formai piestāv tieši lenķiskie rāmji, kas līdzsvaros sejas vaibstus.

3. Brūnas vai melnas saulesbrilles?

Mūžīgā izvēle uz kuru nav viena pareizā atbilde, bet izvēle lielā mērā ir atkarīga no personīgā stila un vēlmēm. Ja Tev ir tendence valkāt neitrālas krāsas, brūnas saulesbrilles var būt laba izvēle. Ja vēlies drosmīgāku vai dramatiskāku izskatu, piemērotākas var būt melnas saulesbrilles.

4. Lēcu kvalitāte

UV staru ietekmē tiek bojāti acs priekšējās daļas audi, piemēram, konjunktīva, radzene, plakstiņu āda, kā arī dziļāk acī esošās struktūras, piemēram, acs lēca un tīklene. Ja ilgstoši pakļausim savas acis UV starojumam, palielinās kataraktas (acs lēcas apduļķošanās), acs vēža, saaugumu un konjunktīvas sabiezējumu, kā arī fotokeratīta veidošanās risks. Lai pasargātu savas acis izvēlies saulesbrilles, kurās iestrādāts UV aizsardzības filtrs.

5. Apsver polarizāciju

Polarizētas lēcas ir lēcas ar īpaši iebūvētu filtru, kas aiztur gaismu konkrētā virzienā. Saulesbrillēs iebūvētās polarizētās lēcas aiztur gaismas starus, kas atstarojas no horizontālām virsmā. Polarizētas saulesbrilles lieliski piemērotas auto vadīšanai, makšķerēšanai un velo braukšanai, jo samazinās atspīdumu no slapjām virsmām.

Dalīties ar rakstu